Opublikowano 2023-05-22 08:50:30

Złotów Boxing Night

Kliknij, aby powiększyć plakat

“Złotów Boxing Night”: miks pięściarstwa zawodowego i olimpijskiego
Wielkopolski Złotów czekał na bokserską galę najwyższej rangi. “Złotów Boxing Night” będzie połączeniem pięściarstwa zawodowego i olimpijskiego. 19 maja do ringu wejdą bokserzy i doświadczeni, i młodzi, a także niepokonani wśród profesjonalistów. Zadebiutuje utytułowany Paweł Brach. Nie zabraknie walk zawodników Sparty Złotów. Transmisja w TVP Sport. Bilety na eBilet.pl.
Jednym z najważniejszych wydarzeń gali -będzie pokazowy pojedynek Damiana “Wrzosa” Wrzesińskiego (26-2-2, 7 KO). W rodzinnym Złotowie zaprezentuje swoje umiejętności na tydzień przed życiową szansą, jaka jest walka o pas Mistrza Świata federacji IBO kategorii super piórkowej z Anthonym Cacace (20-1, 7 KO).
Zawodowe pojedynki stoczą m.in. Łukasz Maciec, Kamil Kuździeń, Tomasz Nowicki, debiutujący medalista Mistrzostw Europy Młodzieżowców Paweł Brach i znany ze świetnych walk na GROMDZIE Vasyl Halych.
Łukasz “Gruby” Maciec zmierzy się z Yauheni Makarchukiem, który niedawno pokonał Tomasza Nowieckiego w Dzierżoniowie. Z kolei “Joker” Nowicki będzie rywalizował z byłym tymczasowym Mistrzem Świata WBA Johanem Perezem, dawnym pogromcą m.in. Paula Spadafory.
Zbliżający się do małego jubileuszu Kamil Kuździeń o dziewiąte zwycięstwo powalczy z Artjomem Razhykiem, który ostatnio zremisował z Rafałem Dudkiem. Natomiast świetny bijok na gołe pięści Vasyl Haych w kolejnej walce zawodowej skrzyżuje rękawice z Bartoszem Kwiatkowskim.
Na miejscowych kibiców czeka także gratka w postaci pojedynków z udziałem zawodniczek i zawodników MLKB Sparta Złotów. W młodzikach dojdzie do walki 13-latków z wagi 36 kg Filipa Cetery i Jakuba Łachety. W tej grupie wiekowej wystąpi także ich rówieśniczka Natalia Klimek (51 kg). Bardzo ciekawie zapowiada się starcie medalistek Mistrzostw Polski kat. 81 kg – Darii Napory i Patrycji Braun.
Galę organizuje Tymex Boxing Promotion z MB Promotions, Queensberry Polska i Miasto Złotów.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner