Zagroda Krajeńska

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Zagroda Krajeńska w Złotowie znajduje się przy miejskiej promenadzie. W tym małym skansenie znajduje się zagroda z XVIII w. z budynkiem mieszkalnym i budynkami gospodarczymi. Żeby ją zobaczyć, przyjeżdżają do nas ludzie nie tylko z całej Polski, ale i ze świata.

Centralnym punktem atrakcji położonej przy Półwyspie Rybackim jest zrekonstruowana XVIII-wieczna chałupa ze Starej Świętej. W środku cofniemy się do starych czasów poznając tradycje i obyczaje, dawne przedmioty codziennego użytku i narzędzia pracy. Są one interaktywne, co znaczy, że można ich dotknąć i potrzymać.

Oprócz chaty w Zagrodzie znajduje się również stodoła, chlewnia oraz kuźnia. Ta pierwsza wypełniona jest pracami plastycznymi oraz makietą miasta sprzed wieków, gdzie przedstawiony został m.in. zamek. Chlewnia, obecnie wyremontowana, służy jako pracownia plastyczna bądź też centrum spotkań konferencyjnych. Kuźnia natomiast tworzy doskonałe miejsce na grilla.

Jeśli chcesz wypożyczyć rower miejski to trafiłeś we właściwe miejsce.

W Zagrodzie Krajeńskiej mile widziany jest każdy gość – jeśli tam jesteś to pamiętaj, aby wpisać się do naszej księgi gości obok wpisów turystów z Nowej Zelandii, USA, Kuby, Etiopii i praktycznie całej Europy.

Kliknij aby przenieść się do Zagrody Krajeńskiej

Ostatnia modyfikacja treści: 2021-01-14 11:12:43
Generuję dokument pdf. Proszę nie opuszczać strony.
Wygeneruj PDF
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner