e-pocztówka ze Złotowa

e-pocztówka ze Złotowa
Kliknij, aby powiększyć plakat

Co przedstawia e-pocztówka i jak ją zrobić? 

Pomnik Ksiedza Patrona Bolesława Domańskiego przed Domem Polskim przy ul. Ks. Domańskiego. 

E-pocztówka to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia mieszkańcom i turystom szybkie wykonanie pamiątki na całe życie. Wystarczy jeden SMS, aby otrzymać elektroniczną kartkę, na której znajdujecie się Wy, Wasi znajomi oraz Ksiądz Patron Bolesław Domański.

Ławeczka Księdza Domańskiego jest instalacją multimedialną – posiada możliwość odtworzenia nagrania audio, które jest uruchamiane specjalnym przyciskiem znajdującym się na ławeczce. Nagranie jest zarejestrowaną ścieżką dźwiękową z Kongresu Polaków w Niemczech, z dnia 6 marca 1938r. w Theater des Volkes w Berlinie.  składa się z dwóch części:

- w pierwszej „Pięciu Prawd Polaków” odczytanych prze dr Jana Kaczmarka - sekretarza generalnego i kierownika naczelnego Związku Polaków w Niemczech,
- w drugiej z odczytu programowego wygłoszonego przez Księdza Domańskiego.

Instalacja powstała w celu upamiętnienia Księdza Patrona B. Domańskiego i Jego zasług dla Złotowa. Pomnik został wykonany na zamówienie Urzędu Miejskiego w Złotowie przez firmę ART-SEWI, twórcami są Wioletta Buczek- Warszawa i Sebastian Warszawa. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Księdza Patrona i przejść związanym z nim „Szlakiem Znaku Rodła” – koniecznie zajrzyjcie na TUTAJ.

Aby wykonać e-pocztówkę:

  1. Wchodzimy w przestrzeń instalacji artystycznej poświęconej Księdzu Domańskiemu przed Domem Polskim.
  2. Siadamy na ławce obok postaci Księdza Domańskiego.
  3. Wysyłamy SMS o treści RODŁO / RODLO na nr tel. 519 61 30 61.
  4. Patrzymy na budynek Urzędu Miejskiego w Złotowie i liczymy do 12.  Uśmiech proszę! :)
  5. Po kilkunastu sekundach przychodzi SMS z linkiem do niepowtarzalnej e-pocztówki.
Urząd Miejski w Złotowie udostępnia obraz zarejestrowany kamerą osobie, która wysłała SMSa. Administratorem danych w zakresie przetwarzania wizerunku osoby utrwalonej na zdjęciu przy instalacji artystycznej jest Urząd Miesjki w Złotowie. Zdjęcie należy pobrać na telefon lub komputer, pozostanie ono na serwerze 7 dni od jego wykonania.

 

 

 

Ostatnia modyfikacja treści: 2019-09-10 12:17:32
Generuję dokument pdf. Proszę nie opuszczać strony.
Wygeneruj PDF
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner