Opublikowano 2018-06-18 16:19:37

Uroczystości odsłonięcia pomnika Ksiedza Patrona Domańskiego

Kliknij, aby powiększyć plakat

W piątek - 15-go czerwca o godz. 11.00 na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego rozpoczęły się uroczystości związane z odsłonięciem pomnika Ks. Patrona Bolesława Domańskiego. Pani dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej - Kamila Krzanik- Dworanowska prowadziła spotkanie, młodzież ze z SP nr 2 przygotowała program artystyczny pod hasłem „Lud polski się nie da..” - przedstawienie oraz prezentację o Ks. Patronie.

O 12.00 rozpoczęły się uroczystości odsłonięcia pomnika. "To ważny dzień dla Złotowa i dla ziemi krajeńskiej" - powiedział senator Mieczysław Augustyn. W odsłonięciu brał udział pan Alfons Tomke, uczestnik kongresu Związku Polaków w Niemczech w Berlinie w 1938 r. Uroczystości przy pomniku swoimi występami uświetniła młodzież z SP nr 1.

"Lipa Księdza Domańskiego" - akcja Burmistrza, Stowarzyszenia na Rzecz Uhonorowania Księdza Patrona Bolesława Domańskiego oraz Nadleśnictwa Złotów. Drzewa posadzono w kształcie znaku Rodła na terenach przy Jeziorze Proboszczowskim przy ulicy Jerozolimskiej Lipy posadzili reprezentanci firm, stowarzyszeń, radni, uczniowie i nauczyciele, osoby indywidualne oraz przebywająca w tych dniach w Złotowie młodzież z Niemiec i Białorusi.

 

link do filmu z uroczystości: film z uroczystości odsłonięcia pomnika Ks. Domańskiego

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner