Komunikacja miejska - wyniki ankiety

Szanowni Państwo!
W lutym przez dwa dni po ulicach naszego miasta kursował elektryczny autobus. Zorganizowaliśmy ten TEST po to, by poznać Państwa zdanie i oczekiwania. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie – Państwa sugestie na pewno zostaną wzięte pod uwagę.
Zorganizowana komunikacja miejska w Złotowie z natury rzeczy będzie wyglądała inaczej niż jazdy testowe – trasy i godziny przejazdów muszą być dostosowane do potrzeb mieszkańców, konieczne są także wyznaczenie i budowa specjalnych przystanków.
Ważne, że ekologiczny transport miejski jest w Złotowie oczekiwany, o czym świadczą prezentowane poniżej wyniki ankiety.
Uczestnicy ankiety odpowiedzieli na pytanie: „ Co możemy zmienić w trasie przejazdu?”, mieli też możliwość zgłaszania uwag.
Zanotowane wypowiedzi można sprowadzić do następujących postulatów:
- należy opracować więcej tras przejazdu,
- komunikacja powinna obejmować nie tylko Złotów, ale także okoliczne wsie: Świętą, Międzybłocie, Klukowo, Blękwit, Nowiny, Stawnicę, Dzierzążenko, Radawnicę,
- godziny kursowania muszą być dostosowane do potrzeb mieszkańców – dojazd do pracy, do szkoły,
- autobusy powinny być mniejsze i kursować z większą częstotliwością,
- przystanki powinny być odpowiednio wyznaczone i rozmieszczone w mniejszej odległości od siebie. Jako niezbędne miejsca budowy przystanków wskazano: Szpital Powiatowy, MOPS, SP Nr 2 i SP Nr 3, „Ekonom” i „Rolniczak”„Zabajkę”, Urząd Miasta, plaże oraz ulice: Słoneczną, Za Dworcem, Ogrodowa, Głębinową, Sosnowa, Brzozową, Leśną, Zamkową, Bohaterów Westerplatte, Widokową, Słoneczną,
- koszt przejazdu nie powinien być wysoki (1 – 3 zł), należy wprowadzić abonamenty/karnety oraz ulgi dla dzieci, seniorów, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
Komunikacja miejska - wypowiedzi mieszkańców