Opublikowano 2018-10-17 08:50:14

Wielkopolska Kronika Ochotniczych Straży Pożarnych

Kliknij, aby powiększyć plakat

Złotowscy druhowie na kartach kroniki Kawał historii w pięknym wydaniu – tak jednym zdaniem opisać można wielkopolską Kronikę Ochotniczych Straży Pożarnych zaprezentowaną 12 października podczas spotkania burmistrza Adama Pulita ze złotowskimi druhami.
Na ponad trzystu stronach publikacji przedstawione zostały historia i teraźniejszość ochotniczych jednostek strażackich działających na terenie Wielkopolski. Część poświęcona OSP w Złotowie zaczyna się od informacji, iż złotowska jednostka w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 140-lecia. Bogato ilustrowana prezentacja zawiera rys historyczny, sięgający 1885 roku oraz opis obecnych działań druhów ochotników. W kronice nie mogło również zabraknąć wzmianki o orkiestrze dętej, która działa przy OSP w Złotowie. 
Spotkanie, w którym wzięli udział prezes OSP w Złotowie Janusz Winnicki, naczelnik Kazimierz Wiebskowski i kapelmistrz orkiestry dętej Przemysław Chyży, stało się okazją do dyskusji o bieżących działaniach strażaków. Wiele uwagi poświęcono przebiegowi akcji „Obudź bezpieczeństwo – uratuj życie”, w ramach której mieszkańcy mogą otrzymać czujki tlenku węgla i dymu.

link do strony konkursu - http://pspzlotow.fundata.pl/page.php?idd=44&ida=468

 

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner