Opublikowano 2019-10-01 10:54:19

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata - zdjęcie

Trzeci weekend września zarezerwowany jest co roku na sprzątanie naszej planety. Dzień Sprzątania Świata w Złotowie obchodziliśmy 23 września i razem z uczniami złotowskich szkół podstawowych objęliśmy opieką poszczególne tereny położone na terenie miasta.

Główne działania skupiły się na szlaku wokół Jeziora Zaleskiego, gdzie Burmistrz Złotowa, Adam Pulit odsłonił znaki ostrzegające korzystających z promenady, aby uważali na obecne w tym środowisku żaby i jeże.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mieli okazję wysłuchać prelekcji przeprowadzonej przez Krzysztofa Łatko, pracownika Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiewnictwa Oddział w Złotowie, na temat ogromnego wpływu środków ochrony roślin na środowisko wodne oraz organizmów żyjących w wodzie i wokół niej. Pan Krzysztof mówił również o tym, jak prawidłowo zachowywać się korzystając z akwenów wodnych np. podczas wędkowania.

Pracujący w Nadleśnictwie Złotów Bartłomiej Sijke przedstawił uczniom wszystkie rodzaje fauny i flory otaczające nowo wybudowany szlak, opowiadał liczne ciekawostki, wskazał zieleń, która dominując, staje się wręcz pasożytem zagłuszającym naturalnie rosnącą w tym środowisku roślinność, a także odkrył ślady czynnie działającego na tym obszarze bobra.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner