Opublikowano 2022-12-06 12:57:15

Aplikacja mZUS

33 tys. razy ściągnięto już aplikację mobilną mZUS. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. "500 plus" czy "Dobry start".

 

Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku.  Od tej pory 33 tysięcy urządzeń mobilnych ma już zainstalowaną i połączoną z Platformą Usług Elektronicznych ZUS aplikację. Przez aplikację mobilną złożono ponad 1,5 tys. wniosków dla ok. 2,1 tys. dzieci, w tym: 628 wniosków o "Dobry start" oraz 878 wniosków o "500+".

 

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

 

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które chcą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie "Dobry start" i o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus.

 

W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy „RKO” i dofinansowanie do żłobków „DZ”.

 

Aby aktywować aplikację, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS – informuje Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce - Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

 

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
Fundusze Norweskie