Opublikowano 2021-01-18 14:23:12

10 Kolęd dla Przyjaciół oraz Pierwsze Złotowskie Spotkania Muzyczne

10 Kolęd dla Przyjaciół oraz Pierwsze Złotowskie Spotkania Muzyczne - zdjęcie

W 2020 roku wiele inicjatyw kulturalnych musiało zostać odwołane ze względu na pandemię, jednak STOWARZYSZENIE DOM KULTURY W ZŁOTOWIE zrobiło wszystko, aby zorganizować dla Państwa jak co roku koncert 10 Kolęd Dla Przyjaciół oraz Pierwsze Złotowskie Spotkanie Muzyczne. Oba koncerty możecie Państwo obejrzeć na kanale YouTube ExpressTV.

Na koncert zaprasza członek STOWARZYSZENIA DOM KULTURY W ZŁOTOWIE im. Henryka Piosika Pan Łukasz Piosik.

10 Kolęd Dla Przyjaciół
Jest to inicjatywa podjęta lata temu, przez muzyka, mieszkańca Złotowa - Łukasza Piosika, z roku na rok nabiera większego rozmachu. I nie chodzi tu o większą scenę, czy ilość artystów na niej. Chodzi o atmosferę i klimat, które zrzeszają dziesiątki, setki mieszkańców Złotowa i okolicznych miejscowości. Od lat stali bywalcy, zaraz obok rodzinnego spotkania przy wigilijnym stole, mają wpisane w kalendarze i w pamięć tę wyjątkową datę. 26 grudnia. To właśnie w tym dniu co roku odbywa się wydarzenie, które pozwala spotkać się w magicznej aurze świąt i oddać się dźwiękom, które tworzone są z myślą o tych, którzy zawsze są blisko, chętni na wspólne kolędowanie - o Przyjaciołach.

 

Pierwsze Złotowskie Spotkanie Muzyczne to inicjatywa Stowarzyszenia Dom Kultury w Złotowie im. Henryka Piosika, mająca na celu szeroką promocję oraz zachęcenie do aktywnej współpracy z artystami z naszego regionu.

Rozmowa Tobiasza Carewicza z Łukaszem Piosikiem na temat inicjatyw kulturalnych między innymi koncertu "10 Kolęd Dla Przyjaciół" w tobiFM.

Źródło: ExpressTV, tobiFM, www.77400.pl

 

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner