Opublikowano 2019-05-15 14:10:20

Artyści z Hawajów w Złotowie

Artyści z Hawajów w Złotowie - zdjęcie

Data rozpoczęcia: 2019-05-26 13.00
Data zakończenia: 2019-05-26 16.00

W niedzielę 26 maja 2019 Muzeum Ziemi Złotowskiej proponuje wydarzenie artystyczne w przestrzeni placu Paderewskiego. W godzinach 13-16 odbędzie się tam Targowisko Sztuki. Na złotowskich kramach po raz drugi zaprezentują się artyści goszczący na plenerze w Starej Wiśniewce.

„Tworzymy nieformalną grupę artystów, która korzystając z gościnności, mecenatu Państwa Ewy i Norberta Gindów, już od kilkunastu lat, spotyka się „na Hawajach”. Przybywamy tu z całej Polski, czasem spoza jej granic, by tworzyć, rozmawiać, wymieniać artystyczne doświadczenia. Folwark Hawaje to miejsce niezwykłe. Pod jego przyjaznym niebem powstają nasze obrazy, nowe koncepcje wystaw i działań artystycznych. Artystów i gospodarzy, od lat, łączy miłość do sztuki, tak różnie postrzeganej, definiowanej. Na folwarku odbywa się prawdziwa jej celebracja, to wspaniały czas, który spędzamy wspólnie delektując się miejscem, bliskością natury, kulinariami, filmem, muzyką – tu tworzymy.” – relacjonuje komisarz pleneru Greta Grabowska.
Plener trwa od 12.05 do 26.05.2019 r.
ARTYŚCI:
Ewa Bogucka Pudlis - Elbląg
Katarzyna Hałas - Inowrocław
Janusz Łapczuk - Koszalin
Jan Misiek - Gdańsk
Teresa Muracka - Pruszków
Bogdan Nagórka - Bobolice
Alek Osada - Gdańsk
Damian Pacha - Bolesław
Mariusz Połeć - Cieślin
Katarzyna Skoczyńska - Pruszków
Edward Zoc - Sopot
Greta Grabowska - Koszalin komisarz pleneru

Zapraszamy mieszkańców miasta i okolicy do wejścia w interakcję z artystami. Będzie można z nimi porozmawiać, popatrzeć w jakiej technice tworzą swoje prace, a nawet coś zakupić. Poza działam sztuki, dostępne będzie stoisko muzealne z pamiątkami lokalnymi. Liczymy, że plac Paderewskiego, centralny punkt miasta, stanie się po raz kolejny Aktywnym Ryneczkiem w Złotowie.

ARTYŚCI Z HAWAJÓW w Złotowie 2019
26 maja 2019 (niedziela)
godz. 13-16
Plac Paderewskiego – TARGOWISKO SZTUKI

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner