Opublikowano 2022-09-02 10:28:42

83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej - zdjęcie

Jak co roku, 1 września na Cmentarzu Wojennym w Złotowie spotkali się kombatanci, delegacje, samorządowcy, uczniowie, mieszkańcy miasta w miejscu wyjątkowym w naszym mieście i regionie, aby upamiętnić 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Cmentarz Wojenny w Złotowie jest miejscem niezwykle symbolicznym, od lat dającym świadectwo temu, co wydarzyło się ówczesnego 1 września 1939 roku i toczyło się przez kolejnych sześć, okrutnych lat.

Uroczystość była jak zawsze przepełniona bohaterstwem wydarzeń tamtych czasów, trwałą pamięcią o bohaterach września, patriotyzmem i spojrzeniem z nadzieją na jaśniejszą przyszłość dla nas, naszych dzieci i przyszłych pokoleń, choć to co dzieje się za naszą wschodnią granicą nie pozwala całkowicie zapomnieć o groźbie śmiercionośnego konfliktu.

Chylimy głowy i dziękujemy za męstwo, bohaterstwo i ofiarę krwi tym wszystkim, którzy poświęcili życie, zdrowie i mienie dla walki o Niepodległość i godność Narodu Polskiego, a ich ofiara niech będzie przestrogą dla tych, którzy nie doceniają życia w pokoju.

Pamięć o złych czasach zobowiązuje nas do przestrzegania wielu zasad, aby już nigdy nie było wojen. Dzisiaj i zawsze będziemy składać wielkie podziękowania i hołd oraz symboliczne wiązanki kwiatów.

Dziękujemy kombatantom, delegacjom, samorządowcom, uczniom, mieszkańcom miasta za przybycie i złożenie hołdu poległym za wolność i demokrację!

baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner
baner